FOTOGRAFIA CYFROWA I ANALOGOWA

Zdjęcia ze slajdów

Czas płynie nieubłaganie, obrazy zapisane na slajdach wskutek starzenia tracą barwę i płowieją. Pora zrobić porządki w archiwach i ocalić cenne wspomnienia utrwalone na zdjęciach. Po zeskanowaniu pliki możemy łatwo powielić, przesłać rodzinie i znajomym. Pliki cyfrowe możemy także użyć do druku zdjęć , powiększeń, fotoksiążek czy innych gadżetów fotograficznych

Zdjęcia ze slajdów

 

Era przed-cyfrowa

Można tak powiedzieć, „z ery przed-cyfrowej” zostało nam dużo zdjęć zarejestrowanych na tradycyjnych nośnikach. Zdarza się że podczas porządków wyciągamy z kąta zakurzone pudełko ze slajdami. Rzutnik gdzieś się zapodział, albo zepsuty wylądował na śmietniku. Pod światło też dużo nie widać zwłaszcza bez lupy. Co zrobić ze znalezionymi slajdami. Odstawić z powrotem na półkę, niech czekają na lepsze czasy? Wyrzucić na śmietnik bo już się nic z tym zrobić? Wręcz przeciwnie, dalsze przechowywanie w ciemnym miejscu jest niewskazane. Popularne kiedyś kolorowe slajdy NRD-owskiej firmy ORWO po 30 latach starzeją się i przestają być kolorowe. Czasami (wiemy o tym z doświadczenia) pokrywają się pleśnią i zrobione zdjęcia są praktycznie nie do odzyskania. Nowsze slajdy, wywoływane w procesie E-6 lub K-14 nie starzeją się tak szybko ale też nie są wieczne.
 

czas na porządki w archiwum ze slajdami

Co zrobić za starymi slajdami

Po prostu wziąć pudełko ze slajdami pod pachę i przyjść do naszego laboratorium a my damy starym slajdom drugie życie. Jeżeli slajdy nie będą wymagały dodatkowych zabiegów, po prostu zeskanujemy je, pozbawimy rys i zadrapań oraz przywrócimy kolory. Po przetworzeniu obrazu  w postać cyfrową zyskamy nową jakość. Do tej pory aby zobaczyć fotografie na slajdzie trzeba było uczestniczyć w specjalnym pokazie po którym slajdy ponownie wędrowały do pudełka. Teraz plik cyfrowy możemy powielić w dowolnej ilości, przesłać rodzinie czy znajomym i każdy może do niego sięgnąć kiedy tylko chce. Po zeskanowaniu uzyskany obraz staje się praktycznie wieczny, pliki cyfrowe nie starzeją się. Możemy także w dowolnym formacie i w różnych konfiguracjach wydrukować pliki na papierze - czyli dostać to, o co nam chodziło: Zdjęcia ze slajdów. Odzyskane, dawno zapomniane zdjęcia mogą stać się doskonałym pomysłem na prezent.

prosto ze slajdu na papier do ramki i fotoksiążki

 

Cennik odbitek ze slajdów

format klatka 24mm x36mm klatka 6x4,5 ; 6x6 klatka 6x7; 6x7; 6x8
9x13 5,00 zł 5,00 zł 7,00 zł
10x15 5,00 zł 5,00 zł 7,00 zł
13x18 6,00 zł 6,00 zł 7,50zł
15x21 7,00 zł 7,00zł 8,00 zł
20x30 15,00 zł 15,00 zł 20,00 zł

Cennik odbitek na papierach światłoczułych z plików cyfrowych

Cennik skanowania

 

Więcej informacji

wydruk zdjęć

Druk z plików

Czytaj dalej ...Presscake (1.1.0.94)